Haber

Bakan Bozdağ oyunu Şanlıurfa’da kullandı

– Bakan Bozdağ oyunu Şanlıurfa’da kullandı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da yapılan ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ oy kullandı.

Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarıştığı cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ oy kullandı. Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi’nde bulunan TAD Rasime Polat İlköğretim Okulu’na sabah saatlerinde gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte 2102 numaralı sandıkta oy kullandı.

Oy verme işleminin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Bozdağ, “Seçimin ikinci sağlık oylaması bugün başladı. Öncelikle seçimimizin milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün ben Milletimizin ve ülkemizin geleceği için Haliliye Mahallesi Hamidiye Mahallesi Rasime Polat İlköğretim Okulu’nda yapılan ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumu kullandım.Huzur,inanç,bereket ve istikrar için kullandım.Hayırlı olmasını diliyorum. bakın Şanlıurfa’da ve ülkemizin dört bir yanında seçimlerin başladığı andan itibaren şu ana kadar rastgele bir olumsuzluk yaşanmadı.Urfa’da ve diğer yerlerde seçimler de büyük bir demokratik olgunlukla gerçekleşiyor.Milletimizin sahip çıkması kusursuz. Milli irade ve demokrasi.İnşallah bugün de demokrasiye aynı şekilde sahip çıkar, sandığına sahip çıkar.Katılımın yüksek olacağını düşünüyorum.Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı sandığa gitmeye ve siyasi tercihlerini yansıtmaya davet ediyorum. milletimizin ve ülkemizin geleceğini sandığa taşıyın. Bir oy çok değerlidir. Bu nedenle geleceği konuşmanın yolu, demokratik yöntemlerle sandıkta iktidar ataması yaparken onu söylemekten geçiyor. Bu bir. İnşallah vatandaşlarımız sandığa gelir ve tercihlerini yansıtır. Milletimizin geleceğini kime emanet edeceğimize hep birlikte karar vereceğiz. Seçimlerimizin milletimize, ülkemize, geleceğimize hayırlı, uğurlu, yol ve yol gösterici olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Bakan Bozdağ, 14 Mayıs’ta yapılan 28’inci dönem milletvekili seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda aday gösterildiği Şanlıurfa’da oyunu kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu